Lehekülge haldab: Heili Ojamets, õpetaja 6545167, kikas@kikas.edu.ee  

Kotikurgid Lepatriinude rühmas

Lapsed tegid kotikurke oma kasvatatud kurkidest.

Loe edasi » | 13. mai 2022 | Määratlemata

Segasumma õppekäigul Teletornis

11.mail külastasid Segasumma rühma lapsed Tallinna Teletorni. Mitmed lapsed olid ka varem Teletornis käinud, aga paljudele oli see esimene külastuskäik. Lapsed said mängida Teletorni maskoti Yetiga. Giid tutvustas lastele Teletorni. Uuriti Teletorni keldrit, vaadati ringi näitusesaalis ning lõpuks sõideti liftiga päris Teletorni tippu. Lapsed said õppekäigu lõpus ka iseseisvalt ringi uudistada. Lapsed pidasid õppekäigul kenasti vastu ning ütlesid, et õppekäik meeldis neile väga.

Loe edasi » | 12. mai 2022 | Määratlemata

Lilletaimed lasteaiale

Reformierakond kinkis lasteaiale võõrasemade taimi.

Suu tänu!

Loe edasi » | 11. mai 2022 | Määratlemata

Dinosauruste projekt Segasumma rühmas

Segasumma rühmas algas uus projekt dinosaurustest.

Mõned küsimus, millele lapsed otsivad vastuseid:

Miks on dinosaurus nii suur?

Miks nad välja surid?

Miks mõned söövad kive ja lehti ja teised liha?

Juba on uuritud raamatuid, vaadeldud pilte, meisterdatud fossiile ja paberist dinosauruseid. Arutleti, milline oli maakera siis kui dinosaurused veel elasid, millised taimed kasvasid. Vaadati Dinosauruste 4D+ kaartidega erinevaid dinosauruseid. Õues joonistati dinosauruste varju ja kirjutas juurde dinosauruse nime.

Kunstitöö – lapsed said valida kolme erinevad dinosauruste pildi vahel. Iga laps valis ühe pildi ning aluspaberi. Lapse ülesandeks oli pildil olevad pildid (dinosaurused, vulkaan, dinosauruste munad jms) välja lõigata ning seejärel paberile kleepida. Pildid tuli kleepida nii, et pildi järgi saaks jutu jutustada.

   


Kurgid Lepatriinude rühmas

Lepatriinude rühmas külvasid lapsed veebruaris kurgiseemned mulda ja nüüd on juba korjatud mitu saaki ning kurgisaaki tuleb veelgi. Esimesed kurgid söödi lihtsalt ära. Lastea arvates olid kurgid väga magusad. Saagi suurenedes valmistati salatit, mis maitses samuti hästi. Plaanis on edaspidi valmistada korikurke.


Näitus “Ruumiline pilt”

Lasteaia galeriis on avatud uus näitus “Ruumiline pilt”. Kasutatud on karpe ja taaskasutusmaterjale.

Näitust saab vaadata siit.

Suured tänud kõigile toredate ja vahvate ideede eest!

Head nautimist!

Loe edasi » | 10. mai 2022 | Määratlemata

Segasumma rühm Mustamäe lasteaedade spordipeol

Segasumma rühma lapsed käisid 8 lapsega Kadaka staadionil ning osalesid Mustamäe lasteaedade spordipeol, mille organiseeris ja viis läbi Kadaka Lasteaed. Üritus algas tervitussõnadega Kadaka Lasteaia direktori poolt ning sõna võttis ka Mustamäe linnaosa vanem Lauri Laats. Seejärel toimus ühine soojendusvõimlemine ja tants langevarjuga ning siis hakkati tegutsema tegevuskeskustes. Tegevuskeskusi oli kokku 12. Kõik keskused olid laste jaoks huvitavad ning jõukohased. Tegevuskeskustes said lapsed teha järgmisi sportlikke tegevusi: kaugushüpe, köievedu, visked topispallidega, jalgpalliga triblamine, hüppepallidega hüppamine, taldriku lennutamine väravasse jm. Lõpetamisel esines laulugeda Lauri Liiv. Lapsed said kuldse karika, magusat ja tänukirja sportliku osavõtu eest.

Täname Kadaka Lasteaeda toreda ürituse eest!

   

Loe edasi » | 4. mai 2022 | Määratlemata

Reisimuljed Lepatriinude rühmas

Lepatriinude rühma lapsed said osa reisisellide tegemistest Türgis.  Maia ja õppealajuhataja Anne jagasid oma emotsioone reisilt, kus nad juhuslikult kokku sattusid. Lapsed said teadmisi Türgi ajaloost, loodusest, suvitamisvõimalustest, muusikast. Gloobuselt otsiti üles Türgi asukoht. Maia jutustas kaaslastele delfiinide ning merilõvide esinemistest. Tegevust ilmestasid Maia ema saadetud fotomaterjalid ning videod.


Siil

Kevadel on tihe liikumine ja lendamine lasteaia õuealal.

Jänes, oravad, erinevad linnud ja välja on ilmunud ka siil, kes tuli kaema, millega võiks mängida.

Loe edasi » | 3. mai 2022 | Määratlemata

Liikumine, kevade otsimine ja pildistamine

Aprillis, südamekuul oli kõigile üleskutse rohkem õues liikuda, otsida kevade tunnuseid ja teha pilte ning proovida kätt GPS kunsti loomisel.

Täname kõiki, kes pilte postitasid.

Pilte kevade  ja GPS kunsti kohta saate vaadata siit.

bottom
COVID-19 LEVIKU TÕKESTAMISE PLAANLoe lähemalt