Lehekülge haldab: Heili Ojamets, õpetaja 6545167, kikas@kikas.edu.ee  

Politseiakadeemia

19.oktoobril oli vanema rühma lastel väga põnev päev. Õpetaja Merilin tutvustas politseiniku elukutset. Lapsed said teada milliseid ülesandeid täidavad politseinikud ja millist varustus nad kasutavad. Detektiivi töö käigus otsiti vereplekke, lepatriinu kadunud täppe, mängiti mängu “Kes on kadunud?” ja liikumismängu “Valgusfoori värvid”, kinnistati teadmisi liiklusmärkidest ning võeti ja vaadati, võrreldi sõrmejälgi. Lapsed said tunnistuse, et on läbinud Politseiakadeemia. Üks vahva tegevus ootab veel ees – politseimütsi meisterdamine.

Aitäh Merilinile!

Loe edasi » | 19. okt. 2020 | Määratlemata

Personali üritus

Õpetajate päeva raames käisime toredal reisil Altjal ja Rakveres. Alustasime Altja matkarajal, kus kõndisime metsaradadel, ületasime jõge, vaatlesime sügisest merd. Peale seda sõitsime edasi Rakverre. Seal tutvusime põhjalikult Politseimuuseumiga, kus osalesime ka krimilaboris – võtsime sõrmejälgi, tuvastasime kuriteopaigas vereplekke, lahkasime südant ja silma. Peale seda kinnitasime keha ja tutvusime renoveeritud Rakvere Vallimäega, mis oli tõeline vaatamisväärsus.

Oli üks põnev ja hariv reis.

Aitäh organiseerijatele ja eriti Merilinile!

 


Sügisene kunstitegu õues

Perepesa lapsed tegid toredaid kunstitegevusi õues, korjati erinevaid puulehti, vaadeldi neid ja valmisid toredad tööd looduslikust materjalist.


Küpsiste küpsetamine

Leivanädala lõpetuseks toimus rühmades kaeraküpsiste küpsetamine. Põngerjate rühmas koolieelikud lugesid retsepti ja kirjutasid retseptis olevaid sõnu, arutati, kuidas tainast teha ja loendati pätsikesi. Ka teistes rühmades arutleti koostisosade üle ja küpsiste valmistamisest. Toimetamist oli palju, aga kõik oli vaeva väärt, sest küpsised tulid väga maitsvad.


Karupoeg Puhhi rühma spordipäev

15.oktoobril toimus Karupoeg Puhhi rühma spordipäev. Vanema rühma lapsed võtsid mõõtu 30 meetri jooksus, kaugushüppes ja palliviskes. Kõik olid tublid ja kevadel tehakse uus mõõduvõtt, siis saab tulemusi võrrelda.

Parimad tulemused olid:

30 meetri jooks – 12, 42 s

Pallivise – 17 m

Kaugushüpe – 2,12 m

Loe edasi » | 15. okt. 2020 | Määratlemata

Tulest targem

13.oktoobril toimus  Päästeameti koolitusprojekt „Tulest targem“ eelkooliealistele, 6-7 aastastele lastele.

Tuleohutusnädala raames käisid külas Nõmme komando päästjad enda tööst  rääkimas, laste teadmisi kontrollimas ja õpetusi jagamas, kuidas  tulekahju korral käituda ning tutvustasid päästevarustust ja -tehnikat.

Aitäh Päästeametile ja Nõmme Päästekomandole!

Loe edasi » | 13. okt. 2020 | Määratlemata

Näitus “Sügis käes”

Näitust “Sügis käes” saate vaadata selle lingi kaudu: https://drive.google.com/file/d/1RSwodi7rlxj0CeXZcG-zmnk4eypy5Lnw/view?usp=sharing  

Näitusele valmistasid toredaid töid lapsed koos vanematega kodus, kui ka ühiselt ja individuaalselt lasteaias. Näitusel on sügiskompositsioone ja pilte ning kasutatud on looduslikke materjale, sügisvärve jne.

Aitäh kõigile, kes panustasid näituse õnnestumisse!

Loe edasi » | 12. okt. 2020 | Määratlemata

Võileibade valmistamised

Leivanädal lõppes paljudes rühmades võileibade valmistamisega. Eelnevalt korrati üle teadmised leibadest, lapsed lõikasid vorsti, määrisid sulajuustu, kaunistuseks võileibadele lisati oma kasvatatud tomateid. Ise valmistatud söök on ikka kõige parem.

Loe edasi » | 9. okt. 2020 | Määratlemata

Leivanädala üritusi

Leivanädala raames jäi tegevustest alles toredaid leivakotte. Kahju oli neid kohe ära visata ning kuna lehed olid ka juba kokku riisutud, tuli mõte leivakotid nendega täita ja teadmiste kinnistamiseks üles riputada. Lapsed said koos õpetajatega leivasaaduste sordid üle korrata, otsida pääsukesemärke ning loendamisega tegeleda.


Spordipäev “Rõõm liikumisest”

8.oktoobril toimus aiarühmade I spordipäev sarjast “Rõõm liikumisest”. Lastel tuli tegutseda erinevates punktides – korjata mahavisatud korgid värvide järgi kastidesse, liikuda külgsammul mööda nööri, läbida klotsidest moodustatud rada slaalomina ühise ussina õlgadest kinni hoides, kanda ühe käega paberrullil olevat palli, liikuda palliga (kas jalaga või käega lükates) takistusrajal,  joosta paar ringi krossirajal, hüpata koos jalgadega rõngast rõngasse ja lõpetuseks muusika ( tibutanst ja rulli-rulli) saatel liikuda/tantsida. Punktide läbimisel moodustus sõnapaar – hea laps.

Ürituse korraldas Karupoeg Puhhi rühma meeskond.

Suur tänu neile!

Loe edasi » | 8. okt. 2020 | Määratlemata
bottom
COVID-19 LEVIKU TÕKESTAMISE PLAANLoe lähemalt