Lehekülge haldab: Heili Ojamets, õpetaja 6545167, kikas@kikas.edu.ee  

“Spordiminuti” väljakutse

25. novembril osalesid rühmad ülelinnalisel spordihommikul ning koolidele ja lasteaedadele mõeldud „Spordiminuti“ suures väljakutses! Iga rühma lapsel tuli teha spordihommikul minuti jooksul üheskoos üks meelepärane harjutus. Õpetaja jäädvustas harjutuse fotona ning edastas selle konkursi korraldajatele.

Hommikuvirgutus loob võimaluse alustada päeva liikumise ja hea tujuga. Esiteks ergutab see organismis toimuvaid protsesse ja äratab keha. Teiseks võib see vähendada stressi. Nimelt turgatavad hommikul ärgates paratamatult pähe mõtted, mida kõike peab ühe päeva jooksul jõudma. Võttes hommikul mõned minutid virgastavate harjutuste tegemiseks, saab uut energiat, et päevale vastu minna. Olgu need õla-, käte- või puusaringid, kätesirutused, kerekallutused, sääre- ja põlvetõstejooksud vms. Lihtsaid harjutusi keha äratamiseks näitavad lasteaedadele videopildis ette ka laste suurimad sõbrad Lotte ja Roosi. Lottega koos saab hommikut alustada tervise, liikumise ja koolispordi teema-aastal tunnustuse pälvinud Tallinna Kadaka lasteaed. Video on vaadatav  siit.

Kõigi väljakutses osalevate lasteaedade vahel loositakse välja kolmele rühmale tasuta pääse Tallinna jäähalli. Lasteaiarühma lapsed saavad pääsme kahele. Kingitust saab kasutada Tondiraba jäähallis koos uisulaenutusega. Jäähall on avatud E–P kell 9.00–12.00. Pääse on kehtiv kuni 31.12.2022. Tulemused selguvad 25. novembri õhtuks.

 

Loe edasi » | 25. nov. 2022 | Määratlemata

Kadritrall

24.novembril käisid lasteaias Kadrid (Kadriema koos titega ja kadrilastega) ringi. Nii nagu peab, olid Kadrid ilusates valgetes riietes. Külastati rühmi, lauldi ja küsiti mõistatusi ning sooviti head tervist. Saalis tantsiti sabatantsu ja mängiti mänge. Enne Kadripäeva vesteldi kadripäeva kommetest ja toimetustest ning söökidest.

Aitäh Muumide rühmale!

Loe edasi » | 24. nov. 2022 | Määratlemata

Esimesed lumefiguurid

Lumi tuli maha ja valgeks läks maa.

Lastel nüüd lõbu laialt – kelgutati, kühveldati lund ja tehti lumepalle.

Valmisid ka esimesed lumefiguurid.

Loe edasi » | 23. nov. 2022 | Määratlemata

Lepatriinude rühm osales virtuaal konverentsil

20.novembril tähistatakse maailmas Rahvusvahelist lastepäeva ja ÜRO laste õiguste konventsiooni aastapäeva .

Tallinna Lastaed Vesiroos kutsus vanema rühma lapsi osalema Mustamäe lasteaedade Virtuaalkonverentsil.

Lähtuvalt teema-aastast “Keskkonnahoid” on konverentsi pealkirjaks  „Hooli ja hoia“.

Esitlusväljundiks võib olla:

Video; Esitlus; Plakat vms vaba loominguline väljendus.

Lapsed koostasid plakati, aga eelnevalt arutleti teemadel: mida tähendab laste jaoks keskkonnahoid,  mida me koos saame teha, et meie keskkond oleks puhtam ja meil kõigil oleks hea sellel maal elada, mida saaksid teha õpetajad, kuidas saaksid ema-isa sellele kaasa aidata, mida meie kõik saaksime teha, et oma igapäevaelu ökoloogilisemaks muuta.

Aitäh lastele ja õpetajatele!

 

 

Loe edasi » | 18. nov. 2022 | Määratlemata

Liikumistegevuste päev II

17. novembril toimus aiarühmade lõbus spordipäev liikumistegevuste sarjast “Liigume rõõmuga” II vahvate tegevustega kuues punktis: labidaga palli koonuste vahelt läbi ajamine, pallidega  täpsuse viskamine läbi avause ehk „Kadri suu“, koonusele asetatud palli hokikepiga väravasse löömine, täpsuse harjutamine plastrõngaste pulga otsa viskamisega, siira-viira võidujooks rõngaste vahelt kurika viimise ja toomisega ning teatejooks. Elevust aitas lisada ka esimene lumi.

Tänusõnad Muumide rühma õpetajatele Küllikesele ja Merjele!


Perepesa Loodusmuuseumis

Perepesa rühm külastas 15.novembril projekti „Elus loodus sügisel“ raames loodusmuuseumit, kus saadi osa õppeprogrammist „Putukad“. Lapsed said vastuseid järgmistele küsimustele: kes on putukas, kus ja kuidas ta elab, mida sööb, kuidas ennast kaitseb ja varjab? Kes elavad ja töötavad koos, kes eelistavad üksindust?  Mida teevad putukad talvel? Veel õpiti mikroskoopi käsitsema ning selle abil vaatlema-uurima. Lõpuks täideti töölehti ja mängiti õppemängu kinnistamaks teadmist, kes on putukas ja kes ei ole. Tõdeti fakti, et putukas on see, kellel on 6 jalga, ülejäänud „satikad“ putukate alla ei kvalifitseeru.

Aitäh õpetajatele!

Loe edasi » | 15. nov. 2022 | Määratlemata

Katsed Lepatriinude rühmas

Lepatriinude rühma lapsed jälgisid Halloveen`i kõrvitsapea sisse tekkinud hallitust. Esmaspäeval avastati, et kõrvitsasse on tekkinud elu (hallitus) ning seda jälgiti reedeni. Jälgiti hallituse arengut ja uuriti luupidega ning tehti digiluubiga pilte.

   

Ülemaailmse teaduspäeva raames tehti teadust. Kolmapäeval, 9.11 pandi toores muna äädika sisse seisma ja järgmisel päeval oli üllatus suur, kui munal polnud enam tugevat koort vaid see oli laste sõnul nagu kummipall. Tehti veel üks katse sooda, äädika ja õhupalliga. Põnev oli jälgida, kuidas tekkinud aurudest õhupall täitus ja vees pinnale kerkis ja muudkui paisus.

  

Loe edasi » | 10. nov. 2022 | Määratlemata

Mardipäev

Mardipäeval vesteldi mardipäevast, kommetest, kuidas vanasti Marti joosti, vaadeldi piltidelt vanu mardimaske ja riietust, kuulati mardilaulu ja lauldi kaasa. Mängiti vanu mardipäeva mänge ka osavusmänge ja prooviti tugevust (köie tõmbamine).

 Värviti ja meisterdati mardimaske ning marditati.

 

 


Isadepäev

Isadepäevaks saadeti oma rühma isadele videotervitus, meisterdati kaarte, vesteldi isadest ja nende töödest, Lepatriinude rühma lapsed valmistasid oma kasvatatud aiasaadustest isademoosi. Sõimerühmades meisterdati koos isadega ja aiarühmades toimus lasteaia õuealal isadepäeva orienteerumine.

Kolmapäeval, 9. novembril olid isad ja ka teised perekonnaliikmed oodatud lasteaia hoovi orienteeruma ning ülesandeid lahendama. Ülesanded olid kinnitatud postidele ja puudele ning valgustatud lambikestega. Kokku oli 8 ülesannet ja lahenduseks saadi 8 tähte, nendest tuli moodustada sõna. Pakuti huvitavaid sõnu nagu ISAPESUR ja RAIPEUSS.. Lahenduseks kirjutati ikka õige sõna- SUPERISA. Osavõtjad olid väga hasartsed ja takistuseks polnud ka see, kui eesti keel polnud emakeel, rõõm oli näha, kuidas üksteist aidati. Tagasiside vanematelt tuli positiivne, tehti ettepanek, et lahendussõna oleks võinud pikemgi olla.

Täname korraldajaid ja osalejaid!

ISA         (Lilia Järv)

Isa pilgus pisar helgib

terve päev seal helk on sees

rõõmu talle täna kingib

hetk, mis ootamas on ees.

Olgu isadepäeval rõõmuhetki palju

las iga päikesekiir leiab südameni tee

jäägu isadel meel kindlaks kui kalju

ja õnnepisar helkigu silmis kaua veel!

Toredat isadepäeva!

 


Rohelise Kooli Running out of time teatejooks

3.novembril toimus Rohelise Kooli Running out of Time kampaania raames teatejooks Männi pargis lasteaia õpetajatele.

Jooksu mõte on juhtida tähelepanu kliimamuutustele ja kutsuda inimesi üles teadvustama igaühe väikest panust, et aidata kaasa kliimamuutuste aeglustamisele.

Koguneti laululava juurde ja üritus algas ühise soojendusvõimlemisega, seejärel liikusid  lasteaiad koos ühe loomaga oma teatepunkti. 

Jooks toimus ümber Männi pargi välise ringi, et olla võimalikult nähtav ja oma sõnumit laiemalt edastada. Osalejatel oli kaasas oma kliimateemaline sõnum, mis saadetakse maailmajuhtidele edasi.

Osalejad (ühest lasteaiast) olid äratuntavad ühtse vormi või värvi või mõne detaiiga. Tänati kõiki lasteaedu tänukirja ja porganditega.

Täpsemalt „Running out of time“ rahvusvahelisest kampaaniast.

Põhiürituseks on 7776 km pikkune teatejooks, mis toimub Šotimaalt Egiptusesse, läbides 18 riiki. Sinna kutsutakse teele jäävate riikide rohekoole osalema joostes või jalgrattaga. Eesmärk on teatepulgana kohale viia sõnum kliimakohtumise COP27 korraldajatele, milles sisaldub teade, et kliimamuutustega tegelemiseks saab aeg kohe otsa. Teatejooks sümboliseerib igaühe ükskõik väikest panust, mis annab väga suure tulemuse kokku.

Aitäh osalejatele: Marika, Merike, Piret, Katre, Pirgit, Merilin, Jane ja Tiina!

Ürituse video

Loe edasi » | 3. nov. 2022 | Määratlemata
bottom
COVID-19 LEVIKU TÕKESTAMISE PLAANLoe lähemalt