Lehekülge haldab: Heili Ojamets, õpetaja 6545167, kikas@kikas.edu.ee  

Toredat suve!

SUVI ISTUB PÄIKSE SÜLLE,

LILLEPÄRJAS PEA,

PISTAB VARBAD SOOJA JÄRVE –

SULISTADA HEA.

Loe edasi » | 29. juuni 2022 | Määratlemata

Lillefestival “Värvid”

Lasteaed Kikas kutsus Tallinna Lasteaedu osalema lillefestivalil “Värvid”.

Osa võttis 16 lasteaeda. Värvikirevust ja ilu oli palju. Tore oli näha erinevaid lilli/taimi, mille eest lapsed hoolt kannavad.

Pilte saab vaadata siit.

Aitäh Kihnu, Vormsi, Lepistiku, Kullatera, Kivimurru, Ümera, Lille, Sinilind, Liikuri, Allika, Kikas, Padriku, Heleni Kool, Komeedi, Tihase ja Pelguranna lasteaiad!

Loe edasi » | 27. juuni 2022 | Määratlemata

Perepesa Nõmme Seikluspargis

16.juunil käisid Perepesa rühma lapsed ja mõned lapsevanemad Nõmme Seikluspargis. Lastele tehti instruktaaž, kuidas käituda ja atraktsioonidel ronida. Lapsed said oma füüsilisi võimeid igati proovile panna. Pärast oli väike piknik, et jõuvarusid taastada. Lapsed jäid selle toreda päevaga igati rahule.

Aitäh õpetajatele ja lapsevanematele!

 

 

Loe edasi » | 21. juuni 2022 | Määratlemata

Kingitus Lepatriinudele

Lepatriinude rühma Maia vanaema tegi rühmale toreda kingituse, raamatu “Ma söön hommikusöögiks päikest”. See raamat koosneb põnevatest loodusfaktidest ja on ood taimedele meie elus piparmündilisest hambapastast puuvillaste T-särkideni. Taimetark Michael Holland selgitab, kuidas taimed söövad päikest, et valmistada toitu, mida meie sööme, materjale, mida kasutame ja isegi õhku, mida hingame.

Aitäh Maia vanaemale, kes on selle raamatu toimetaja!

Loe edasi » | 13. juuni 2022 | Määratlemata

Segasumma rühma kehalised katsed

7.juunil toimusid Segasumma rühma lastele kehalised katsed õues – kaugushüpe, pallivise, 30 meetri jooks. Lastel oli igal alal kaks katset. Lapsed tahtsid isegi rohkem proovida kui kaks katset. Kui spordiharjutused sooritatud, olid vabad tegevused ja mängud.

Iga laps sai diplomi.

Parimad tulemused:

30 m jooks – 10,82 s

Pallivise – 10 m

Kaugushüpe – 2, 42 m

Loe edasi » | 8. juuni 2022 | Määratlemata

Sõimerühmade spordipäev

7.juunil toimus sõimerühmade (Karupoeg Puhh ja Tibukesed) spordipäev.

Spordipäev algas võidujooksuga, seejärel visati tennispallidega kaugust, oli tasakaalukõnd puidust plaatidel ja liivakastiäärel, tunnelis pugemine, rõngast-rõngasse hüppamine. Muusikaõptejaga koos mängiti pille ja tantsiti. Peale seda said lapsed tervisampsu – õunu ja porgandeid.

Aitäh õpetajatele vahva spordipäeva eest!

   


Õppematk Aegna saarel

2.juunil toimus KIK programmi raames Segasumma ja Naerulinnu koolieelikute õppereis Aegnale.

Ilm oli natuke kehvapoolne, sadas vihma ning tuult oli omajagu. Reis algas bussiga Mustamäelt suunaga Rohuneeme sadamasse, kus ees ootas väike reisilaev Liisa. Edasi jätkus reis Aegnale, kus ees ootas väike seiklus ja aarete jaht. Lapsed tutvusid meie metsade taimestikuga, erinevate puuliikidega – meie metsade väärtustega. Lapsed said teada, et „kõik mis hiilgab ei ole kuld“, st. et kõike metsaande, mis sind ilusa välimusega meelitavad ei tohi suhu panna. Veel saadi teada, miks metsa maha langenud puid ei ole vaja ära koristada ning kellele see elutegevuseks vajalik on. Vaatamata vihmale siristasid linnud rõõmsalt  ning oli hea võimalus ära arvata, milline lind laulab. Veel otsiti metsast „aaret“, mis ka kännujuure alt avastati. Seejärel mindi keha kinnitama admirali majja. Kõigil olid kõhud tühjad ning toit maitses hästi. Admirali majas sai kamina juures käsi soojendada ning kapten rääkis lastele tähtsatest meresõitjatest admiralidest, kelle pildid seintel rippusid. Seejärel algas mandrile tagasi sõit, mis oli laeva kõikumise tõttu üsna lõbus. Lapsed jäid reisiga rahule ning nii mõnegi seikleja viis väsimus bussisõidul unemaale.

Aitäh lastele ja õpetajatele, kes toreda reisi vapralt kaas tegid.

 

Loe edasi » | 3. juuni 2022 | Määratlemata

Spordipäev VI

1.juunil, lastekaitsepäeval, toimus VI liikumistegevuste päev sarjast ” Liikumine, see on tervis”.

Lastele olid valmis pandud erinevad liikumistegevuste punktid:

  1. Heakorrakuu mäng „Prügimägi“ – prügi korjamine kahte rõngasse “prügimäele” ja seejärel prügi paigutamine õigete märgistustega rõngastesse.
  2. Liikumisrada – lapsed jooksevad sik-saki “siilide” vahelt, hüppavad rõngastesse ja seejärel üle takistuste. Soorituse teinud laps läheb kolonni lõppu.
  3. TÄPSUSVISKED RÕNGASTESSE – lapsed viskavad “nuudeltorudega” läbi märgistatud rõngaste, igal lapse 3 katset. Pärast numbrite kokkuliitmist selgub, kes rohkem punkte sai. Nooremad lapsed viskavad täpsust pallidega.
  4. PALLIKE PESASSE – 2 kolonni, ämber pallikestega, laps liigub koonusrea kõrval ja asetab pallid avaustesse ning jõudnud rea lõppu annab tühja ämbri vastas olevale lapsel, kes omakorda pallid ära korjab.
  5. LINNUD , LOOMAD, KALAD – ala, kus on märgistus, kas loom, lind või kala. Õpetaja nimetab looma või linnu või kala nime ja lapsed liiguvad õigesse alasse ning ootavad uut nime.
  6. KALAPÜÜK – lapsed kahes kolonnis kalaämbrite kõrval. Ketaste all “kalad”, mille ühel küljel on number, mis tähistab kala kaalu. Võistkonnad alustavad käskluse peale kalade püüdmist (üks laps korraga toob ämbrisse kala). Kui kalad on püütud, siis “kaalutakse” ehk liidetakse numbrid kokku ja suurema saagiga võistkond on võitnud.
  7. PALLIVISKE HARJUTAMINE staadionil.

Peale punktide läbimist koguneti maja ette ja lapsed said mullitajad ning vahvaid mulle oli kogu lasteaia õueala täis. Lisaks said lapsed tantsida nii rahvatantse kui ka muid tantse. Ürituse lõpus oli üllatus – Balbiino poolt lastele ja õpetajatele jäätis.

Suur tänu Segasumma rühma meeskonnale, Annele, Merikesele ja Balbiinole toreda ürituse eest lastekaitsepäeval.

Loe edasi » | 1. juuni 2022 | Määratlemata

Segasumma ja Naerulind Muusika- ja Teatrimuuseumis

30.mail külastasid Segasumma rühma ja Naerulinnu rühma kooliminejad Teatri- ja Muusikamuuseumi. Lapsed olid väga põnevil, mis ees ootab. Muuseumigiid juhatas lapsed muusikatuppa, kus iga laps leidis endale mõnusa istumiskoha. Muuseumigiid tutvustas lastele erinevaid vanaaegseid pille. Lapsed said kuulata, millist häält pillid teevad. Kes soovis, sai ise pille proovida. Lapsed suutsid väga kenasti keskenduda ja kaasa mõelda. Lapsed ütlesid, et muusikamuuseumis oli väga põnev. Peale õppekäiku jalutati veel vanalinna tänavatel.

 

Loe edasi » | 31. mai 2022 | Määratlemata

Helide nädal

Vastavalt selle õppeaasta teemale „Helide maailm“ oli mais helide nädal, kus kuulati ja koguti erinevaid helisid.

Küsimused, millele otsiti vastuseid: Mida kuulsid? Kus? Mis/kes selle heli/hääle tekitas?

Kokku kogunes palju erinevaid hääli ja helisid nii toas kui ka õues.

Naerulinnu rühmas kuulasid lapsed toas paberi rebimist ja kortsutamist, pliiatsiteritajaga pliiatsi teritamist, voolavat vett kraanist ja kannust valades,  youtoubist erinevaid Eestimaa laululinde laulu ja metsloomade häälitsusi. Õues kuulati erinevaid linde – vares, kajakas, musträstas, laulurästas, rasvatihast, varblast, helisid tänavaliikluses, lennukeid õhus.

Tibukeste rühmas: kuulati õues lindude laulu ja erinevate mootorsõidukite helisid. Loodi ise helisid – mängides kehapilli, putukapilli, kõrinapilli. Samuti tutvustati lastele, kuidas saab erinevaid helisid luua mänguasju ja kivisid üksteise vastu kopsides. Kuulati, mis häält teevad kommipaberid ja kuidas kapsas ja porgand hamba all krõmpsub.

Lepatriinude rühmas kuulati toas ja õues helisid, iga laps sai rääkida, mida kuulis ja mis tema arvates seda heli tegi – näiteks vee vulin, vaikus, paberilehe krabin, kääridega lõikamine, paberi rebimine. Õues lindude hääled, liumäest alla laskise heli, jooksmise ja kõndimise heli jne.

Sipsikute rühmas – kuulati erinevate lindude hääli, konnakontserti ning vee vulinat.

Karupoeg Puhhi rühmas kuulati õues lindude hääli, autosõidu, muruniiduki ja prügiauto hääli. Toas kuulati vee valamist, vees sulistamist, klaasipille. Mis häält teeb prügi? Tetrapakend ja prügikott.

Perepesa rühmas kuulati õues, millised helid meie ümber on: puude sahin, linnulaul, lennuki mürin, teiste laste kilked, autod. Toas kuulati helisid telefonist ja arvutist ning youtube-st erinevaid linnulaule: põldlõoke, kuldnokk, metsvint, sookurg, laulurästas, valge-toonekurg, kägu, suitsupääsuke, ööbik. Peale seda mängiti Laste Ekraani lehel linnulauluviktoriini.

Põngerjate rühmas kuulati õuealal linnulaulu ja mesilaste sumisemist. Iga päev käidi vaatamas putukate hotelli ja kuulati kas sealt kostub helisid, aga oli vaikus. Õuealal said lapsed tühjadesse 3 l plastmass pudelitesse panna liiva ja kivikesi, mis tekitasid liigutamisel erinevaid helisid. Rühmaruumis kuulati kella helinat ja  internetist linnulaulu ning erinevate sõidukite poolt tehtud helisid ja putukate hääli. Magama jäädakse samuti helidega. Rühmas on väike kuu, mida tõmmates tuleb unemuusikat.

Segasumma rühmas kuulati helisid peamiselt õues. Võeti aeg maha ja lihtsalt kuulati. Linnu laulu, laste hääli, lennuki ja auto hääli, lehtede sahinat puul, koksimise häält ja seoses dinosauruste projektiga dinosauruste ürgseid hääli.

Muumide rühmas meisterdati kaks erinevat  rütmipilli: vikerkaare tamburiin ja marakas. Lapsed lõid muusika taktis rütmi, kuulasid ja võrdlesid helisid, mida tekitavad laste endi tehtud rütmipillid. Vaikuseminutite mängu ajal kuulati helisid toas – samme, kõrval rühma laste hääli, ukse kolksumist ja paberi kortsutamise heli. Mängiti mängu  “Kop-kop, kes on kodus?” – kus lapsed mõistatasid  hääle järgi ära, kes rühmakaaslastest räägib. Kuulati erinevaid hääli ja helisid CD plaadilt, nuputati koos, kes või mis tekitab sellist heli. Õues kuulati enda ümber olevaid helisid – lindude laulu, autode mürinat ja teiste rühmade laste hääli.

Selgus, et meie ümber on palju helisid, mida tekitame ise või siis kuuleme.

 

 

 

 

Loe edasi » | 27. mai 2022 | Määratlemata
bottom
COVID-19 LEVIKU TÕKESTAMISE PLAANLoe lähemalt