Lehekülge haldab: Heili Ojamets, õpetaja 6545167, kikas@kikas.edu.ee  

Perepesa tegevusi

”Mesilane ja lepatriinu”. Lapsed tutvusid mesilase ja lepatriinuga. Võrreldi nende suurust, värvusi, vaadeldi pilte. Lapsed uudistasid meekärge ja said maitsta mett. Loendati täppe lepatriinul. Korrati värve. Tantsiti mesilase tantsu. Õues vaadeldi ja korjati võililli, mängiti liivakastis ja kustutati janu.

   

Loe edasi » | 16. mai 2024 | Määratlemata

Tibukeste rühma õuesõpe

Õuesõpe “Kõik putukad ja mutukad on ärevil ja jutukad”. Tibukeste rühma lapsed vaatlesid, võrdlesid ja sorteerisid putukaid. Korrati värve, loendati 1-2-3-4-5, võrreldi suurem väiksem. Pärast toimusid erinevad liikumistegevused laste soovil ja võidujooks. Väike piknik.

     


Muumide õuetegemisi

Muumide lapsed õppisid mängima maahokit ja mängiti bingot, mis oli laste jaoks huvitav. Lapsed jalutsid lasteaia õuealal ja otsisid loodusest seda, mis oli Bingo piltidel näha ning seejärel märgiti paberile, mida täna nähti.


Karupoeg Puhh ja ümbritseva märkamise bingo

16.mail mängisid Karupoeg Puhhi rühma lapsed ümbritseva märkamise bingot ja tutvusid lasteaia ümbrusega. Mida märgati – sõiduteed, autosid, õitsvaid ilupõõsaid, toomingaid, õunapuud, lilli, pungi ja  lehti puudel, puudest – kaske, mändi, pihlakat, kuuske, kastanit, kuuldi linnulaulu, puude kohinat ja inimeste ning sõidukite hääli. Külastati ka mänguväljakut, kus roniti ja mängiti.

 


Sipsikud Kadaka staadionil

13.mail toimus Kadaka staadionil Mustamäe lasteaedade spordipäev, mida korraldas Kadaka lasteaed koos Mustamäe Linnaosavalitsusega. 

Spordipäev algas ühise soojendusliikumisega “Uhti, uhti” laulumuusika saatel ja vahendiks oli langevari.

Lapsed osalesid 15 kontrollpunktis, kus olid erinevad sportlikud tegevused. Enim meeldis lastele: hobuste tõkkejooks, jalapall, täpsusvisked liivapallidega jne.

Aitäh korraldajatele ja osalejatele!

 


Head emadepäeva!

EMA.

Mu ema silmis on päikeselaik.

Mu ema juuksed kui merevaik.

Mu ema musil on maasikamaik

ja tema süles on parim paik!

TOREDAT ja LILLELIST EMADEPÄEVA!

Loe edasi » | 10. mai 2024 | Määratlemata

Global Actions Days

Global Actions Days – FEE haridusprogrammid: ülemaailmsed tegevuspäevad

Selle raames viidi lasteaias läbi erinevaid tegevusi, mis kõik aitavad kaasa meie keskkonnateadlikkuse tõstmisele ja kliimaprobleemide mõistmisele.

Viiest tegevusest valiti 3, millega enam tegeleti:

1. kliimavalmidus biomajanduse kaudu

2.  kliimavalmidus toidu kaudu

3. kliimavalmidus ringmajanduse kaudu

Lasteaed sai sertifikaadi nende tegevuste eest – 2024+Global+Action+Days+Certificate_Fillable


Katsete projekt Põngerjates

Põngerjate rühmas algas põnev avastus ja katsete projekt.

Küsimused, millele otsitakse vastust:

Millised on soolakristallid? Mis värvi nad on? Kust saab loodus soola? Mis maitsega on soolakristallid? Kuidas teha soolakristalle?

 


Õuetegevusi

Õues on põnev otsida kevade märke, kuulata lindude laulu ja jälgida nende toimetamist, jälgida oravate jooksmist ja hüppamist. Vadeldi luupidega tärkavat muru, põõsalehti ja pungi, leitsi ka sipelgas, mis suurendades tundus lastele väga naljakas ja suur. Lapsed õppisid ja said teada, et luup ongi selleks, et näha asju suuremana.

Õpiti seebimullide puhumist ja vaadeldi nende liikumist õhus. Istutati lilli täiskasvanute juhendamise järgi. Suuremat abi oli vaja lillede potist välja saamisega. Augu kaevamine oli lihtne ja taime mulda panemine ka.

Õues uudistame sipelgate tegevust. Tehti liivakooke ja kaunistati loodusliku materjaliga.

Staadionil harjutati raja peal jooksmist. Seejärel mängiti rõngaste ja pallidega mänge, kus korrati värve ning sorteeriti palle värvide alusel õigesse rõngasse. Hüpati, roniti, harjutati tasakaalu, visati käbisid.

   


Emadepäeva kingitused

Emadepäevaks meisterdasid ja joonistasid ja kleepisid lapsed toredaid kaarte, emadest portreesid ning kingitusi, kasvatati lilli jne.

           

bottom
COVID-19 LEVIKU TÕKESTAMISE PLAANLoe lähemalt