Teenused ja hinnad

TOIDUKULU PIIRMÄÄR

Toidupäeva maksumus: Tallinna Linnavalitsuse 20.09.2017 määrus nr 29 „Tallinna linna koolieelsete munitsipaallasteasutuste laste toidukulu katmise piirmäära kehtestamine“, millega kehtestati alates 01.09.2017
Tallinna linna koolieelses munitsipaallasteasutuses käiva sõimerühmaealise lapse toidukulu katmise piirmääraks 1,80 eurot ja lasteaiarühmaealise lapse toidukulu katmise piirmääraks 2,00 eurot päevas. Kui lasteasutuse direktori kinnitatud lapse toidukulu päevamaksumus on suurem kui linnavalitsuse kehtestatud piirmäär, siis katab vahe lapsevanem igakuise arve alusel, mis esitatakse arvestuskuule järgneval kuul. Piirmäära ulatuses kaetakse toidukulu lasteasutuses käival lapsel, kelle elukohana on Eesti rahvastikuregistrisse kantud Tallinna linn.

Alates 01.08.2020 on

sõimerühma toidupäeva maksumus 0,08 senti päev

aiarühma toidupäeva maksumus 0,20 senti päev

Sisaldab hommiku- ja lõunasööki ning õhtuoodet

KOHATASU

Alates 1.jaanuarist 2020.a. on kohatasu ühe lapse kohta kuus 71,25 eurot
Alus: Tallinna Linnavolikogu 10.detsember 2015 määrus nr 27, “Koolieelsete munitsipaallasteasutuste kulude vanemate poolt kaetava osa määr” §2 alusel , Vabariigi Valitsuse 19.detsembri 2019 määruse nr 115 “Töötasu alammäära kehtestamine”, Tallinna Haridusameti juhataja 31.12.2019 käskkirjaga nr HA-4/78

Osalustasu tuleb maksta sõltumata lapse kohalkäimisest.

Lasteaia sulgemisperioodil (kollektiivpuhkus suvel) kohatasu ei arvestata.
Palume tasuda lasteaiatasu iga kuu arvel märgitud kuupäevaks ja täpselt arvestatud summana.

Soodustused Tallinna munitsipaallasteaedades

Kohatasu soodustus

Talllinna Linnavolikogu määruse “Koolieelsete munitsipaallasteasutuste kulude vanemate poolt kaetava osa määr” kohaselt vabastatakse vanema osa maksmisest vanem kui:

• vanema(te) netosissetulek esimese pereliikme kohta kuus on väiksem kehtivast töötasu alammäärast ja iga järgmise pereliikme kohta väiksem kui 80% kehtivast töötasu alammäärast ja kui nii vanema kui ka lapse elukoht on Eesti rahvastikuregistri (edaspidi rahvastikuregister) andmetel Tallinna linnas samal aadressil (netosissetulek esimese pereliikme kohta on kuni 583,99 eurot ja iga järgmise pereliikme kohta on kuni 467,19 eurot);
  • kolmanda või enama lasteasutuses käiva lapse eest juhul, kui Tallinna lasteasutuses käib pere kolm või enam last ning kui nii vanema kui ka kõnealuste laste elukoht on rahvastikuregistri andmetel Tallinna linnas samal aadressil;
  • koolivälise nõustamismeeskonna soovitusel sobitus- või erirühmas käiva või sinna kohta ootava lapse eest, kui nii vanema kui ka kõnealuse lapse elukoht on rahvastikuregistri andmetel Tallinna linn.

Avaldust vanema osa vabastuseks saab esitada alates 14. septembrist 2020 aadressil info.haridus.ee. Määrust rakendatakse tagasiulatuvalt 1. septembrist 2020.

Kui nakkushaiguste epideemilise leviku tõttu suletakse munitsipaallasteasutus või -lasteasutuse rühm, milles laps käib, vabastatakse vanemad vanema osa maksmisest. Vabastust rakendatakse lasteasutuse või lasteasutuse rühma sulgemise perioodiks.

Toitlustamise toetus

Toitlustamise toetuse saamise õigus on juhul, kui:
• lapse ja tema vanema(te) või teda asendava isiku rahvastikuregistri järgne elukoht on Tallinn;
• Tallinna lastekodudes elavatel lastel.
Toetuse määramise aluseks on vanema avaldus, kus on märgitud andmed kõigi leibkonnaliikmete kuu netosissetuleku kohta ja elukohajärgse rahvastikuregistri osakonna tõend.
Avaldus tuleb lasteaiale esitada 10. septembriks ja 10. jaanuariks. Kui vanem ei ole avaldust esitanud, võib seda teha ka haridusasutuse pedagoog või sotsiaaltöötaja.
Toidupäeva maksumused on lasteaedades erinevad, selle suuruse otsustab hoolekogu.
Hoolekogu kinnitab toitlustamise toetuse saajad..

Lisainfo

Toetuste maksmisega tegelevad Tallinna Sotsiaal- ja Tervishoiu Amet ja linnaosade sotsiaalhoolekande osakonnad.

Ruumide rent ja hinnad

Tallinna Lasteaias Kikas on  võimalus üürida  muusikasaali. Ruumide üürimiseks koostatakse üürileping. Täpsemat informatsiooni anname direktori vastuvõtuajal telefoni teel või lasteaias (esmaspäeval kell 16.00-18.00 või neljapäeval 9.00-11.00).

Lehekülge haldab: Tiina Lall, direktor 6545167, kikas@kikas.edu.ee

Muudetud 11.09.2020