Suur nukutegu

Tallinna Lasteaed Kikas osales toredas nukkude meisterdamise projektis. Selle projekti algatas Keila Kiwanis klubi juba 2000 aasta novembris koostöös Tallinna Lastehaiglaga.  Nukud valmivadki lasteahaigla väikestele patsientidele.

Aastate jooksul on nukke kokku tehtud 17760, nendest umbes 1000 on ka riidesse pandud.

Viimane suur nukutegu toimus Keilas 25. jaanuaril. Siis valmis 350 nukku Tallinna Lastehaigla pisikestele patsientidele, kes leiavad nüüd ehk nendest nukkudest natuke lohutust.

Lasteaed Kikas otsustas osaleda selles heategevuslikus projektis. Nukkude meisterdamisega alustati kevadel 2020, aga siis tuli eriolukord ja projekt jäi pooleli. Esialgne mõte kaasata peale personali ka hoolekogu suurde nukuprojekti läks natuke vett vedama. Sügisel alustasime uuesti ja koos lasteaia personaliga valmis 151 nukku. Meile toodi õmmeldud nuku toorikud, meie ülesanne oli nad täis toppida ja väike küljeõmblus kinni õmmelda. Nobedad näpud töötasid hoolega, sest kõigil oli soov anda oma panus.

Kiwanis International on rahvusvaheline heategevusorganisatsioon, mille missiooniks on teenida maailma lapsi. See on asutatud 1915 Detroitis, praegu on selle peakontor Indianapolises. Algselt oli see vaid ärimeeste ühing, kuid 1987. aastast alates on võetud liikmeks ka naisi. 2005. aastal oli liikmeid 275 000. Kiwanis tegutseb 96 riigis, selle liikmete keskmine vanus on 57 aastat.

Eestis asutati esimene klubi 1992. aasta kevadel Keilas.

Täname Keila Kiwanis klubi, kes meid usaldas ja kaasas projekti!


nov. 03, 2020 | Määratlemata
bottom
COVID-19 LEVIKU TÕKESTAMISE PLAANLoe lähemalt