Spordipäev

16.veebruaril oli vastapäev ja toimus IV spordipäev sarjast “Rõõm liikumisest”. Spordipäeval osalesid ka Järveotsa Lasteaia 3 rühma. Õuealal olid erinevad punktid, kus olid erinevad ülesande, mida tuli lahendada. 3 punkti eest vastutasid Järveotsa Lasteaia rühmad.

 1. Hobuse kaariku võidujooks – rühm jaotatakse kaheks võistkonnaks. Moodustatakse võistkonna siseselt paarid. Esimene laps on hobune, tagumine kutsar. Hobuse eest tõmmatakse pehme nuudel ja kutsar hoiab otstest kinni. Märguande peale jooksevad mõlema võistkonna paarid ümber eesoleva koonuse ja tagasi.
 2. Mäel kelgutamine – et saaks pikad linad, tuleb võimalikult pikk liug lasta. Lapsed võivad mäel 2 viirgu võistkondadesse. Mäe otsas on ämbris käbid. Märguande peale võtab laps ühe käbi kelgule ja laseb mäest alla. Alla jõudes tuleb käbi asetada ämbrisse ja kelguga mööda mäe nõlva külge üles joosta ja järgmisele kelk anda.
 3. Sigade ajamine põllule – moodustada kaks võistkonda. Puidust kettad tuleb kepiga tõugates ettemääratud piirini veeretada, vanemad lapsed saavad proovida slaalomis ümber koonuste ketta lükkamist. Võiduajamine algab märguande pealeühise joone tagant.
 4. Mõistatused:
 • sünnib sügisel, sureb kevadel. (JÄÄ)
 • külm kui jää, valge kui sai, pehme kui sulg? (LUMI)
 • kui on soe, siis on pehme, kui on külm siis on kange? (KÜÜNAL)
 • särk all, ihu peal, pea kohal paistab päike? (KÜÜNAL)
 • kes on aasal kasukas seljas? (LAMMAS)
 • mees ehitab kirveta silla. (KÜLM)
 • ilma tuleta põleb. (PÄIKE)
 • ta on valge, tal on valged käed ja palged, silmad mustad, nina pikk, seisab valvel ainult talvel tummana see valge mees, minu kodu ukse ees.(LUMEMEMM)

5. Vägikaikavedu – lapsed moodustavad paarid. Paar istub vastakutti, jalad kõveras, jalatallad üksteise vastas. Kahe lapse vahele asetatakse pulk. Märguande peale algab tõmbamine, võidab see, kes teise üles tõmbab.

6. Köievedu – rühm jagatakse kaheks rühmaks ja hakatakse ühel ajal köie otstest tõmbama. Võidab üle maha märgitud joone vastasvõistkonna tõmmanud rühm.

7. Kelguvõistlus – Moodustada 2 kolonni. Seistakse üksteise selja taga. Üks võistleja istub kelgul ja teine hakkab käskluse peale kelku vedama koonuseni. Koonuse juures vahetatakse kohad ja teine laps veab kelgu tagasi kolonni juurde ning nad lähevad kolonni lõppu. Võistlus lõpeb, kui kõik võistlejad on läbinud raja ja jõudnud oma kohale tagasi.

8. Hokikeppidega teatejooks – moodustada 2 kolonni. Kolonnis oleva esimese lapse käes on hokikepp. Peale starti alustatakse jooksu lükates litrit enda ees kuni koonuseni ja tagasi. Vahendid antakse üle järgmisele võistlejale. Võistlus lõpeb, kui kõik võistlejad on raja läbinud ja jõudnud oma kohale tagasi.

9. Lõbustav mäng pallidega – iga laps saab palli ja liigub tamburiini heli saatel ringi ning muusika katkemisel jääb seisma ning tõstab palli üle.

Aitäh Perepesa rühma meeskonnale ja Järveotsa Lasteaiale!


veebr. 16, 2021 | Määratlemata
bottom
COVID-19 LEVIKU TÕKESTAMISE PLAANLoe lähemalt