Rohelise Kooli Running out of time teatejooks

3.novembril toimus Rohelise Kooli Running out of Time kampaania raames teatejooks Männi pargis lasteaia õpetajatele.

Jooksu mõte on juhtida tähelepanu kliimamuutustele ja kutsuda inimesi üles teadvustama igaühe väikest panust, et aidata kaasa kliimamuutuste aeglustamisele.

Koguneti laululava juurde ja üritus algas ühise soojendusvõimlemisega, seejärel liikusid  lasteaiad koos ühe loomaga oma teatepunkti.

Jooks toimus ümber Männi pargi välise ringi, et olla võimalikult nähtav ja oma sõnumit laiemalt edastada. Osalejatel oli kaasas oma kliimateemaline sõnum, mis saadetakse maailmajuhtidele edasi.

Osalejad (ühest lasteaiast) olid äratuntavad ühtse vormi või värvi või mõne detaiiga. Tänati kõiki lasteaedu tänukirja ja porganditega.

Täpsemalt „Running out of time“ rahvusvahelisest kampaaniast.

Põhiürituseks on 7776 km pikkune teatejooks, mis toimub Šotimaalt Egiptusesse, läbides 18 riiki. Sinna kutsutakse teele jäävate riikide rohekoole osalema joostes või jalgrattaga. Eesmärk on teatepulgana kohale viia sõnum kliimakohtumise COP27 korraldajatele, milles sisaldub teade, et kliimamuutustega tegelemiseks saab aeg kohe otsa. Teatejooks sümboliseerib igaühe ükskõik väikest panust, mis annab väga suure tulemuse kokku.

Aitäh osalejatele: Marika, Merike, Piret, Katre, Pirgit, Merilin, Jane ja Tiina!

Ürituse video

nov. 03, 2022 | Määratlemata