Rahvusvaheline õuesõppepäev

14.aprillil oli rahvusvaheline õuesõppepäev.

Rühmad tegid erinevaid õppetegevusi – kasutati ja programmeeriti maastikuroboti liikumist, joonistati asfaldile kolmnurk, mille tippudes oli seedermänni käbi, kuusekäbi ja meresiiliku karp ning maastikurobot liikus ühe tipu juurest teise. Joonistati kriitidega asfaldile, lahendati trips-traps-trulli.

Mängiti matemaatilist liikumismängu ” Kes on kiirem” – laps pidi leidma kiiresti asukoha arvude reas. Moodustati käbidest numbreid, mida laps oli eelnevalt mõtteis mõelnud, õpetaja ütles arvu ja lapsed ladusid vastava arvu käbisid ritta.

Toimus osavusmäng – munajooks. Otsiti vastavalt numbrile paberist mune ja lisati korvile. Ühise kunstitööna valmis suur muna – “Muna kaunistamine looduslike materjalidega”.

Järjestati esemeid pikkuse järgi – koostöös sõbraga lühemast pikemani. Meisterdati looduslikust materjalis pilt, kas üksi või koos sõbraga ja kirjeldati pilti teistele. Kasutati luupi ümbritseva uurimiseks (puukoor, lilled jne), otsiti kevade tunnuseid ja laps sai ise teha pilti sellest, joosti ringil ja mängiti loovmänge. Vaadeldi ümbrust ja otsiti erinevaid detaile, objekte ja nendevahelisi seoseid ning kujutati ümbritsevat vabalt valitud viisil.

Otsiti kevadmärke õuealalt ja rühmitati värvide järgi munakarpidesse.

   

 


apr. 14, 2022 | Määratlemata
bottom
COVID-19 LEVIKU TÕKESTAMISE PLAANLoe lähemalt