Raamat “Ei taha! Ei taha”

Raamat „Ei taha! Ei taha!“

Tallinna Lasteaia Kikas õpetaja Terje Vooglaid andis välja raamatu „Ei taha! Ei taha!“. See on tõsielul põhinev, ühe tüdruku kasvamise, lugu, kes on ülemäära jonnakas ja maailmaga mõnikord tülis. Ema räägib talle lugusid. Need lood ja ema rahulikkus aitavad tüdrukul suureks saada.

Raamatu tekkelugu läbi autori sõnade: „Püsi kodus!“ perioodil oli aega mõtiskleda.  Näiteks selle üle, kuidas vanemad sel keerulisel ajal kodus oma mudilastega toime tulevad – neid õpetavad, kasvatavad, lõbustavad, arendavad. Sealt edasi meenusid seigad oma lapsepõlvest. Otsisin kummuti sahtlisügavusest välja oma aastatetaguse lasteraamatu käsikirja, mille olin kõlbmatuks põlanud ning lugesin seda veidi. Leidsin, et on tõesti tobe kirjutis, kuid millegipärast hakkasin ühte lõiku veidi korrigeerima ja arvutisse  ümber kirjutama ning ühtäkki avastasin, et olin hoogu sattunult tegutsenud mitu tundi. Sellest hetkest alates kulus terve nädal arvuti taga istudes ja vana käsikirja ideed täiesti uues tonaalsuses ja teistes variatsioonides ümber trükkides – see oli omamoodi transiseisund, millest ei saanud väljuda enne, kui „doos“ otsas (loe: inspiratsioon lõppenud).

Teadsin, et kolleeg Merilin Moor joonistab hästi. Uitmõtte ajel küsisin, kas ta oleks nõus võib-olla ilmuvasse raamatusse pilte joonistama. Ja ta oligi nõus, protesteerimata selle vastu, et käsikirja lugeda ei saa, vaid peab maha joonistama vanadelt fotodelt.

Olles küsinud 24 trükikoja hinnapakkumist olin veendunud, et see raamat jääb ilmumata. Kuid siis meenus, et on ühisrahastusplatvorm Hooandja  ning esitasin oma raamatuprojekti sinna. Edasi läks kõik juba heade inimeste toel kergelt ja rõõmsalt.

Õpetaja Terje tutvustas oma raamatut töökaaslastele.

Head lugemist!


juuni 05, 2020 | Määratlemata
bottom
COVID-19 LEVIKU TÕKESTAMISE PLAANLoe lähemalt