Prügihunt

2022. õppeaasta algusest kuni 2024. aasta 14. juunini viiakse Tallinna linna eesti- ja venekeelsetes lasteaedades ja koolides läbi keskkonnahariduslikku õppeprogrammi „Jäätmetekke vältimine ja vähendamine, kordus- ja taaskasutamine ning jäätmete liigiti kogumise harjumuse kujundamine“. Õppeprogrammist võtab osa 125 Tallinna lasteaeda ja 55 kooli, kokku toimub haridusasutustes 1290 õppetundi.

28.veebruaril oli lastel külas Prügihunt. Korrati üle, kuidas prügi peab sorteerima ja kuhu panema ning millisest prügist saab taaskasutuse läbi uus asi. Koos Prügihundiga mängiti prügisorteerimise mängu ja prügi pandi 6 erinevasse prügikasti (biolagunev, paber ja paberkartong, pakend ja kartongpakend, klaaspakend, ohtlikud jäätmed ja segaolme). Lapsed olid väga tublid, teadsid küsimustele vastuseid ja said prügi sorteerimisega hästi hakkama. Heade teadmiste eest said lapsed kingituseks värviraamatu.

Lastele tuletati meelde, et nad kodus oma vanematele ka räägiksid ja meelde tuletaksid, kuidas õigesti prügi sorteerida.

Keskkonnahariduslikku õppeprogrammi „Jäätmetekke vältimine ja vähendamine, kordus- ja taaskasutamine ning jäätmete liigiti kogumise harjumuse kujundamine“ viib Tallinna haridusasutustes läbi Tallinna Strateegiakeskuse ringmajanduse osakonna eestvedamisel OÜ Üritusturundus.

Aitäh!

veebr. 28, 2024 | Määratlemata