Pannkooginädal

Pannkooginädal.

Nädala jooksul toimus erinevaid tegevusi – loeti muinasjutte pannkoogist, lauldi laule, tehti keeleharjutusi, kuulati R. Kudu juttu „Pannkoogipäev“ ja toimus arutelu jutu põhjal, vooliti pannkooke pannile. Toimus teatrietendus A. Kitzbergi “Pannkook”. Toimus vestlus pannkookidest – kas on söödud suuri või väikesi pannkooke, mida pannakse pannkoogile peale, mis on taigna sees ja vestlusest selgus, et kindlasti tuleb neid küpsetada. Vooliti plastiliinist pannkooke ja küpsetati neid mängult pannil. Lapsed olid leidlikud ja avastasid erinevaid variante, kuidas pallist lapikut pannkooki saada, pärast loendati valminud pannkooke.

Tutvuti retseptidega, arutleti, milliseid vahendeid ja toiduaineid on vaja pannkookide tegemiseks, kaaluti ja mõõdeti toiduaineid, küpsetati pannkooke. Kaeti laud ja pannkoogipidu võiski alata. Eelnevalt räägiti ka laua katmisest ja lauakommetest. Pärast koogitegu kirjutati mälu järgi retsept. Ka unejutuks kuulati „Lugu pannkoogist“.

Ühes sõimerühmas õpetaja oli juba pannkoogid kodus valmis küpsetanud ja koos mindi õppekäigule söögituppa neid soojendama.

Kaasati lapsevanemaid, paluti ka kodus küpsetada pannkooke ja saata pilte tegevusest.

Aitäh lastele ja õpetajatele ning õpetaja abidele tegusa ning õpetliku nädala eest!

     

 


märts 18, 2022 | Määratlemata
bottom
COVID-19 LEVIKU TÕKESTAMISE PLAANLoe lähemalt