Õuesõppe nädal

Kuna Oktoober on teema-aastal vaimse tervise kuu, siis Tallinna Lasteaias Kikas toimus selle raames õuesõppe nädal. Õuesõppenädalal toimus palju toredaid tegevusi lasteaia õuealal. Lapsed vaatlesid looduses sügisvärvide ilu ja osalesid sügisesel aardejahil. Aardeid otsiti munakarbil olevate piltide järgi, korjati värvilisi sügislehti ja mängiti õppemängu “Tuul ja lehed”.

Lasteaia õuealal otsiti ja nähti varest, tihast ja varblaseid ning jälgiti nende toimetamist. Korjatud kastanimunadest ja puupulkadest moodustasid lapsed tähti, et kokku seada oma nimi. Kastanimunadega harjutati ka liitmist.

Lapsed otsisid õues kaselehti, haavalehti, sirelilehti, kastanimune ning sorteerisid need tühjadesse munakarpidesse. Munakarpidesse sorteeritud materjalidest ja puuokstest moodustasid lapsed alusele inimese.

Otsiti õuealalt okas- ja lehtpuid ning nimetati ka kõiki puu osi (juur, tüvi, oks, okas, leht, puukoor). Katsuti ja kirjeldati puukoort. Männikäbidest moodustati kujundeid: ring, kolmnurk, ruut ja ristkülik. Moodustati hulkasid ja võrreldi neid, mängiti mälumängu, visati täpsust käbidega.

Sõimelapsed otsisid ümbruskonnast tuttavaid värve (kollased lehed, pruunid kastanimunad) ja püüdsid neid nimetada, vaadeldi ka sügisesi puid. Jalutati lasteaia õuealal, väljaspool sõimerühmade mänguväljakut. Võrreldi sügislehti. Tutvuti suurte laste mängimisvõimalustega. Vaadeldi puulehti, kuulati lehtede sahinat, sahistati lehtedes, lennutati lehti ja lustiti porilombis.

Otsiti lasteaia hoovialalt erinevaid sügise tunnuseid, mängiti bingot, harjutati järjekorras ootamist ja teiste ees üksinda asjade ja värvuste nimetamist. Üheks lemmik tegevuseks on riisumine.

Vaadeldi läbi raami sügisest loodust ja asju, mis on meie ümber. Otsiti erinevate puude lehti, vaadeldi ja võrreldi neid. Mängiti otsimismängu arvud ja värvid, näiteks: leia üks kollane leht, kaks käbi jne.

Vanema rühma lapsed tegid kunsti loodusmaterjalidest „Minu kaunis puu“, mängisid loodusfotograafe, mängisid erinevaid liikumismänge, kasutati robootikavahendina maastikurobotit, avastati õues palju põnevat, nauditi ilma ning maandati ennast looduses. 

Õuesõppenädalal toimus ka aiarühmade liikumisüritus sarjast „Liigume rõõmuga“, kus pandi proovile osavus, kiirus ja nutikus.

       

 


okt. 28, 2022 | Määratlemata
bottom
COVID-19 LEVIKU TÕKESTAMISE PLAANLoe lähemalt