Nutikuu ja südamekuu Tallinna Lasteaias Kikas

Südamekuu raames vesteldi tervislikust toitumisest, kasulikest ja kahjulikest toiduainetest, maiustuste ja magusate jookide kahjulikkusest hammastele ning nägemise ja kuulmise hoidmisest. Otsiti vastuseid küsimustele – Mis on tervis? Kuidas olla terve? Mis on südamele hea? Mis mõjutab südant positiivselt ja mis negatiivselt? Arutleti, kus asub inimesel süda ja kuulati oma südant ja katsuti/tunnetati pulssi. Moodustati toidupüramiide, tutvuti ja uuriti, mis on taldrikureegel. Valmistati tervislikke salateid, kuhu lisati enda kasvatatud maitserohelist. Mängiti erinevaid õppemänge. Käelistes tegevustes koostati ja kleebiti taldrikureegleid järgides oma tervislik taldrik, meisterdati „Südamenädala süda“, tehti katseid jne.   

Rohkem tähelepanu pöörati liikumisele, mis on oluline tervele kehale ja ka südamele. Õues riisuti oma rühmaväljakuid, mängiti erinevaid liikumismänge ja tehti sporti – joosti võidu rühmaväljakul ja staadionil, hüpati kaugust, roniti tunnelis, hüpati rõngastesse ja välja, visati palli. Hommikuti tehti hommikvõimlemist.. Lapsed olid väga loovad ja valmistasid toas trenni tegemiseks isegi hantlid. Toimusid õppekäigud Männi parki ja loomaaeda ning sõimelastel jalutuskäik Mustamäel. Toimus V liikumistegevuste päev sarjast ” Liikumine, see on tervis”. Projektõppe raames uus projekt „Terves kehas terve vaim“ – uuriti inimesi kehaosi, räägiti spordialadest jne. Võeti osa erinevatest üleskutsetest seoses liikumisega – meie lasteaias juba traditsiooniks saanud aktiivsustabel, kuhu märgiti nii personali kui ka perede õues liikumise tegevused ajalises mõistes, teiste lasteaedade GPS kunst, kevade otsimine ja pildistamine jne.

Nutikuu raames tutvusid sõimerühmad Bee Boti ja Blue Botiga ning lahendasid ülesandeid. Õppetegevustes kinnistati robootikavahendite abiga teadmisi kevadlilledest, numbritest, terviku jagamist, loomade ja nende poegade tundmist, tähti, moodustati sõnu. Õppetegevustes ja vabas mängus kasutati veel Qobot, Ozobotte. Õpiti tundma maastikurobotit ja lahendati erinevaid ülesandeid, pandi liikuma trajektoori mööda ning lapsed avastasid, et maastikurobotit saab ka tantsima panna, kasutades pöörde ja edasi – tagasi nuppe vaheldumisi. Avastati ja vaadeldi maailma läbi mikroskoobi. Lapsed olid üllatunud, kui ilusad ja hoopis teistsugused on asjad suurendatult. Vaadeldi looduskaameratest lindude (kakud) ja loomade salaelu. Perepesa rühm osales Pääsusilma Lasteaia nutikalendri tegevustes. Toimus VII Mustamäe lasteaedade mälumäng „Mustamäe öökull“, kus tuli ülesannete lahendamiseks kasutada maastikurobotit ja lahendada ülesannet QR koodi alt. Personal ja lapsevanemad võtsid osa Vesiroosi Liikumisväljakutsest “ Kas tunned Mustamäe tegijaid?” –  iga Mustamäe lasteaia väraval oli QR kood, mille all info lasteaia kohta ja märksõnad, mis tuli edastada.

          


mai 02, 2022 | Määratlemata
bottom
COVID-19 LEVIKU TÕKESTAMISE PLAANLoe lähemalt