Mängu projekt Karupoeg Puhhi rühmas

Küsimused, millele sooviti vastuseid.

Kes mängivad? Millega mängitakse ? Kuidas kasutan mänguasju? Kuidas mängida? Kas parem on mängida üksinda või koos kellegi teisega? Kas jagad teistega mänguasju? Kus mängitakse? Vanad mängud. Lauamängude mängimise õppimine, oma järjekorra ootamise õppimine, reeglitest kinni pidamise õppimine. Võita on tore, aga tähtis on ka kaotusega toime tulla.

Projekti raames lapsed õppisid intensiivsemalt erinevaid mänge. Kõige raskem oli reeglitest kinni pidamine, võimaluse tulles mängisid lapsed lauamänge omal viisil, mõne aja möödudes selgus, et ka reeglid olid meelde jäänud.

Jõuti järeldusele, et mängivadki kõik, ka loomad ja täiskasvanud.

Laste arusaamine, et mängureegleid tuleb täita ja oma järjekorda tuleb oodata paranes projekti aja jooksul. Väga loovad ja rikkalikud olid automängud, kui lastel oli mitmeid enda variante pakkuda.

Mänguprojekt lõppes aardejahiga lasteaia siseruumides, mõistatuste vastamine, aardega (uue mänguga) mängimine. Teekonnal keldrisse oli 4 küsimust, oma sõrmede loendamine, oma nime esitähe ütlemine, mõistatused. Lapsed teadsid kõiki mõistatuste vastuseid. Uus mäng “Little action” on lastele eakohane, mängiti rõõmuga.

Mänguprojektist oli lastele kasu, see näitas mänguvõimalusi ja et reegleid peab täitma.

Projekti miinusena võib välja tuua vähest intensiivsust, liiga pika aja peale välja venitamist. Polnud kaasatud huvigrupid, kuid mänguprojekt lõppes üllatuspuändiga.

Mängudele ja mängimisele eraldi tähelepanu pööramisest oli palju kasu.

 


jaan. 17, 2023 | Määratlemata




bottom
COVID-19 LEVIKU TÕKESTAMISE PLAANLoe lähemalt