Spordipäev VI

1.juunil, lastekaitsepäeval, toimus VI liikumistegevuste päev sarjast ” Liikumine, see on tervis”.

Lastele olid valmis pandud erinevad liikumistegevuste punktid:

  1. Heakorrakuu mäng „Prügimägi“ – prügi korjamine kahte rõngasse “prügimäele” ja seejärel prügi paigutamine õigete märgistustega rõngastesse.
  2. Liikumisrada – lapsed jooksevad sik-saki “siilide” vahelt, hüppavad rõngastesse ja seejärel üle takistuste. Soorituse teinud laps läheb kolonni lõppu.
  3. TÄPSUSVISKED RÕNGASTESSE – lapsed viskavad “nuudeltorudega” läbi märgistatud rõngaste, igal lapse 3 katset. Pärast numbrite kokkuliitmist selgub, kes rohkem punkte sai. Nooremad lapsed viskavad täpsust pallidega.
  4. PALLIKE PESASSE – 2 kolonni, ämber pallikestega, laps liigub koonusrea kõrval ja asetab pallid avaustesse ning jõudnud rea lõppu annab tühja ämbri vastas olevale lapsel, kes omakorda pallid ära korjab.
  5. LINNUD , LOOMAD, KALAD – ala, kus on märgistus, kas loom, lind või kala. Õpetaja nimetab looma või linnu või kala nime ja lapsed liiguvad õigesse alasse ning ootavad uut nime.
  6. KALAPÜÜK – lapsed kahes kolonnis kalaämbrite kõrval. Ketaste all “kalad”, mille ühel küljel on number, mis tähistab kala kaalu. Võistkonnad alustavad käskluse peale kalade püüdmist (üks laps korraga toob ämbrisse kala). Kui kalad on püütud, siis “kaalutakse” ehk liidetakse numbrid kokku ja suurema saagiga võistkond on võitnud.
  7. PALLIVISKE HARJUTAMINE staadionil.

Peale punktide läbimist koguneti maja ette ja lapsed said mullitajad ning vahvaid mulle oli kogu lasteaia õueala täis. Lisaks said lapsed tantsida nii rahvatantse kui ka muid tantse. Ürituse lõpus oli üllatus – Balbiino poolt lastele ja õpetajatele jäätis.

Suur tänu Segasumma rühma meeskonnale, Annele, Merikesele ja Balbiinole toreda ürituse eest lastekaitsepäeval.


juuni 01, 2022 | Määratlemata
bottom
COVID-19 LEVIKU TÕKESTAMISE PLAANLoe lähemalt