Kükidades tugevaks ja terveks

Ülelinnalise spordihommiku suur väljakutse 26. novembril. Kõik koolid ja lasteaiad on oodatud suurele väljakutsele „Kükitades tugevaks ja targaks!“.

Spordihommiku tava algatas seitse aastat tagasi linnapea Mihhail Kõlvart, kes kutsub nüüdki kõiki haridusasutusi aktiivselt kaasa lööma.

Miks just kükitamine?

Kükk on olulisemaid baasharjutusi iga teadliku liikuja treeningkavas. See on lihtne ja tõhus ega nõua mingit lisavarustust. Täiskükk koormab suurt hulka meie lihastest ning kui seda õigesti teha, on see kasulik kogu kehale. Eriti hea on regulaarne kükitamine istuva eluviisi puhul, mis kindlasti iseloomustab ka õpilaste argipäeva. Vähemalt korra tunnis tuleks lauast tõusta ja end kükkidega virgutada. Ja nagu teada – terves kehas on ka terve vaim!

Kuidas kükitada õigesti?

Alustades tuleb jälgida, et kannad on maas ja jalad õlgade laiuselt, käed ees 90 kraadi kehast ning varbad ja põlved ühel joonel. Soorituse ajal peavad jalatallad olema maas, kannad ei tohi õhku tõusta. Põlved liiguvad varvastega samal joonel, mitte ei vaju sisse või liiga välja. Kükk tuleb sooritada võimalikult sügavale minnes.

Milles väljakutse seisneb?

Eesmärk on kõikide haridusasutuste ühisel jõul teha kokku vähemalt 500 000 kükki ja samas ka üksteiselt mõõtu võtta.

Iga klassi õpilased või lasteaiarühma lapsed teevad spordihommikul ühe minuti jooksul nii palju kükke kui jaksavad. Tulemused liidetakse kokku ja kantakse interaktiivsesse tabelisse.

Mida väljakutses osalemine meile annab?

Mõtlete, et peale parema enesetunde ja tugevama tervise? Kõige parema sooritusega lasteaeda ja kooli tunnustatakse ka auhinnaga.

Meie lasteaias tuli kükkisid kokku: 2748 ja kükitajaid oli 76

nov. 26, 2021 | Määratlemata