Ettelugemise päev

20. oktoobril  toimus ettelugemise päev, kus tuntud näitlejad lugesid Aino Perviku lugusid ja raamatukunstnikud joonistasid samal ajal kuuldut. Ettelugemine toimus otseülekande vahendusel kuni lõunani. Ettelugemise päeva traditsiooni kutsus rohkem kui 20 aastat tagasi ellu lastekirjanduse keskus. Sel aastal on päev osaks laste ja noorte kirjandusfestivali Luup programmist.

Aino Pervik tähistas sel aastal juubelisünnipäeva. Lugude lugemist/kuulamist alustatati kell 9 hommikul ja lõpetati pealelõunal kell 14. Uut lugu ja pilti sai nautida iga 20 minuti järel. Rühmades kuulati erinevaid lugusid. Lapsed joonistasid kuuldu põhjal pilte. Kuulati lugusid: “Tuulelohe saab sõbraks”, “Paula lõpetab lasteaia”, “Paula ja aabits” jt lugusid.

Ettelugemine on lapse arengus hindamatu tähtsusega, sest just siit saab alguse lapse kõne areng, kirjanduslik kasvamine ja laiem kultuurihuvi. Lastekirjanik Aino Pervik, kelle looming on sel aastal ettelugemise päeva luubi all, on ka ise rõhutanud ettelugemise olulisust ning toonud esile selle tähtsust lapse tundemaailma arendamisel: „Väikesele unejutu kuulajale selgub, et sõnadega saab muudki ette võtta kui lausuda: ära tee! või: ei taha! Selgub, et sõnadest võivad tekkida kujutluspildid sellest, mida käega katsuda ei saagi. Siit saab alguse ka empaatiavõime, mis on üks inimese meeldivamaid omadusi.“ Lisaks kõigele on ettelugemine ka tore ajaviide ja pakub ka täiskasvanutele võimaluse veeta kvaliteetaega ühes perega.


okt. 20, 2022 | Määratlemata
bottom
COVID-19 LEVIKU TÕKESTAMISE PLAANLoe lähemalt