“Etno” projekti lõpetamine

17.mail toimus Õpetajate Majas “Etno” projekti lõpetamine. Tallinna linna algatatud projekti raames meisterdasid Tallinna koolide 7-8 kl õpilased koostöös õpetajatega rahvuslikus stiilis komplektid, mis koosnevad linasest kleidist tüdrukutele ja  linasest pluusist poistele, vitssõlest ja erinevate maakondade triibukanga vöödest, lisaks veel puidust kraaplauad. Kõik Tallinna lasteaiad saavad 12 + 12 komplekti. Meie lasteaia Segasumma rühma 11 last esinesid lõpetamisel hästi toreda rahvusliku kavaga. Kava läbivaks jooneks oli üks lapse päev, mis kätkes endas mitmeid tegevusi – kalalkäik, kanga kudumine, loomade eest hoolitsemine, linnulaulu kuulamine ja mängimine. Kõik see toimus läbi laulude, tantsude ja pillide mängimise. Lapsed said juurde hulga kogemusi ja teadmisi ning kuhjaga esinemisjulgust. Eriti suur tänu lastele ja õpetaja Merikesele ning Annele.

mai 18, 2017 | Määratlemata