Emakeelepäeva tegemised

Emakeelepäeva raames toimus Karupoeg Puhhi rühmas raamatunäitus. Vaadati erinevaid raamatuid, kuulati lugu liikuvate piltidega raamatust. Lapsed õppisid korralikult lehti keerama ja tuletati meelde mõistatust raamatust.

Lepatriinude rühmas toimus mõistatuste mõistatamine, loeti katkendit muinasjutust ja arvati, mis muinasjutust on need read

Lotte rühmas arutleti – millist keelt me räägime, kus maal me elame. Loeti ja vaadati laste kodust kaasa toodud lemmikraamatuid. Õpiti luuletust.

Muumide rühmas alustati päevatervitussalmiga ja hääliti koos nädalapäeva “teisipäev”.

Vaadati lühietendus “Piip ja Tuut hoiavad Eesti lippu kõrgel – emakeelepäev 14. märts” Vesteldi teemal “Ilusad eestikeelsed sõnad” – lapsed ütlesid, millised on nende arust kõige ilusamad eestikeelsed sõnad. Kuulati luuletust “Laulja” K. J. Peterson ja arutleti, millised sõnad olid võõrad. Võeti osa aktsioonist ÜHISLUGEMINE – loeti koos raamatut ning postitati sellest foto sotsiaalmeediasse. Kunstiline ühistöö “Ilusate sõnadega rukkilill” .

Perepesa rühmas – loeti jutukest “Tähtsad tähed ” ja pärast toimus arutelu jutu põhjal. Loeti  luuletusi ja räägiti vanasõnadest, kirjutati lühiteksti õpetaja etteütlemise teel. Kasutati valge tahvli meetodit Perepesa laste lemmik emakeelsetest sõnadest.

Põngerjate rühmas räägiti, vaadati ja hääliti A -d. Mõeldi ja otsiti A tähega algavaid sõnu ka rühmaruumist. Loeti raamatut S.Laidla „Tillukesed tudujutud“. Illustreeriti A -d.

Sipsikute rühmas kuulati juttu “Taevatäht ja Kirjatäht”, lahendati ristsõnu, uuriti ühiselt tähestikku. Vaadati Jänku Jussi emakeelepäeva multifilmi ning Piip ja Tuut hoiavad Eesti lippu kõrgel (emakeelepäev) videot.

Tibukeste rühmas kuulati tuttavat jutukest “Kakuke”. Osad lapsed oskasid ka nimetada tegelasi. Lapsed valisid endale muinasjutuga seotud tegelaste näpunukud ja prooviti ka ise etendust teha. Muinasjuttu ilmestati liikumistegevustega. Vaadati multifilmi, kuidas Maša moosi keedab ja õppefilmi “Pannkoogipidu” ja tehti koos keeleharjutusi.

     


märts 15, 2023 | Määratlemata
bottom
COVID-19 LEVIKU TÕKESTAMISE PLAANLoe lähemalt