Südamenädal Segasummas

Projekti “Terves kehas terve vaim” raames uuriti südame ja veresoonkonnaga tekkinud küsimusi – südamenädal.

Arutleti teemadel: kuidas hoida süda tervena, mis kahjustavad südametööd ja mis soodustavad, mis on südamele kasulik ja mis mitte, kas sport, tervislik toitumine või kommide söömine ja laiskus on tervisele kasulikud, kõrgest ja madalast vererõhust ja millest see võib tekkida, kui laps sööb palju kommi, siis kas süda hakkab kiiremini või aeglasemalt lööma? Kes on doonor? Räägiti verest ja vereringest, vaadeldi oma kätel olevaid veresooni ja lapsed imestasid, et ka peas on veresooned. Mitu liitrit verd inimese kehas on ja millest veri koosneb. Mis teeb vere punaseks. Mida teha siis, kui oled end katki teinud ja verd hakkab jooksma.

Mängiti lauamängu “Südamele meeldib/ ei meeldi” – iga laps sai võtta ühe pildi ja asetada selle sinna, mis tema arvates õige/väär on. Kui lapsed olid oma valikud ära teinud, arutati läbi, mis läks õigesti ja mis valesti.

Nädala kokkuvõttes räägiti kogu nädala teema veel kord läbi. Lapsed said tekkinud küsimustele vastused. Lapsed teadsid, et peab piisavalt liikuma ja sporti tegema, et süda püsik terve. Lapsed teavad, kes on doonor, miks vere annetamine on vajalik, kes seda saavad teha ning mis kasu sellest on teistele inimestele.

Lapsed meisterdasid vabalt valitud materjalidest ruumilise südame. Kasutusele läksid kõik, mis saadaval oli. Kes soovis veel oma südamele värvi anda, sai selle vesivärvidega üle värvida.

Täideti töölehti: kehaosadest – joonise ja sõna ühendamine. Lahendati sõnarägastikku – kehaosade nimetuste kohta.

Mängiti liikumismängu: “Leia kehaosa”.

   

 

 

 

 

 


apr. 11, 2022 | Määratlemata
bottom
COVID-19 LEVIKU TÕKESTAMISE PLAANLoe lähemalt