Õueala

Meie lasteaia õuealal kasvab palju puid, kus armastavad ka linnud laulda.

Meie lasteaia õuealal kasvab 44 suurt ja kena männipuud. Samuti sirgub siin 11 sihvakat kaske, 3 kastanit, kümmekond mägimändi. Juunikuus on aga meie hekitäis lõhnavaid sireleid täies õies. Ära tasub veel märkida, et õuealale mahub kasvama veel ka kibuvitsapõõsaid, mitu paplit, viirpuu, vahtrapuu, pärn, hõbekuusk ning veel mitmeid ilupuid ja –põõsaid.

Vähestel on võimalus tutvustada lastele sellist puud nagu saar-vaher, meie õuealal on neid kaks, mis köidavad tähelepanu enda laia ja võimsa krooniga. Igal kevadel on need puud õisi täis, kuumal suvepäeval saab nende alt päikesevarju. Palju rõõmu annavad meie kastanipuud just kevadõites ning lastele meeldib sügisel nende vilju korjata. Vahtrapuude leegitsev ilu sügisel on võrratu ning tore on möllata nende lehtedes!

Lasteaia männipuudel võib kohata toredaid loomakesi- oravaid- endale toidupoolist otsimas. Lasteaia aias on kohatud ka rasva- ja sinitihaseid, varblaseid , musträstaid, samuti hall- ja künnivareseid ning väikest lindu nimega porr. Mõnikord armastavad meie õuel jalutada ka ilusate helesiniste silmadega hakid ning hõbekajakad. Kevadeti võib kuulda laulmas hõbehäälset kuldnokka. Mõnel aastal aga on siidisabad ja leevikesed parvedena puhanud meie puudel ja põõsastel.

Koostasid õpetajad Sigrid Suu ja Virve Vernik

 

Lehekülge haldab: Tiina Lall, direktor 6545167, kikas@kikas.edu.ee

Muudetud 12.02.2013
bottom
COVID-19 LEVIKU TÕKESTAMISE PLAANLoe lähemalt